2014 YILINDA SAMSUN'DA BULUŞTUK...

     Diyarbakır Erkek İlk Öğretmen Okulunda Mezun oluşumuzun 45. yılında Samsun'daydık. Her yılda olduğu gibi bu yıl da buluşma gününü hasretle bekledik. Samsun Öğretmen evinde bir araya geldiğimizde 45 yıldır birbirlerini hiç görmeyen arkadaşların kucaklaşmalarına ve sevinçlerine şahit olduk. Okul yıllarındaki gençlik günlerine gittik. Yoğun sohbetlerle hasret giderdik. Anılarımızı paylaştık. Belki siyasi görüşlerimiz ve dünya görüşlerimiz farklıydı. Ama ortak aidiyetimiz "Diyarbakır Erkek İlk Öğretmen Okulu Mezunu" olmaktı. Aynı zaman da bizler birer eğitimci idik. Bir araya gelişimimiz tamamen bu aidiyetin getirdiği dostluk ve arkadaşlığa dayanıyordu. Menfaat ve çıkar yoktu bu birlikteliğimizde. Kimimiz Edirne'den, kimimiz Bitlis Tatvan'dan, Kimimiz Adana'dan ve kimimiz Samsun'dan kimimiz de İzmir ve Diyarbakır'dan katılmış ve karış karış Türkiye olmuştuk. 

     Buluşmaya katılanlar:Mukaddes Köseoğlu, Sevim Mutlu Korkmaz ve eşi, Seher İlhan Yıldız, Gülşen Gültekin, Jale Bilgin Sümer ve eşi, Ayla Haşhaş (Evirgen), Fahriye Yüzçelik (Mungan), Remziye Yardımcıoğlu (Eser), Kadriye Yılmaz, Kiymet Tantekin, Azize Pınar ve kardeşi, Ramazan Emre, Mahmut Güven, Nuri Yıldız,Mustafa Fener ve eşi, Şemsettin Orhan, Mehmet Erpolat, Bedirhan Epözdemir ve eşi, Haydar Önal ve eşi, Halil İbrahim Kılınç ve eşi, Ahmet Yılmazer ve eşi, Ebubekir Aküzüm, Şükrü Barsan, Şahin Kemaloğlu, M. Latif Yıldız, Feyzi Güloğlu, Hasbi Mutlu, A.Atilla Can ve eşi, Şahin Bilek ve eşi, Tahir Aydın ve eşi, İsmail Demir, Hüsamettin Bayındır ve eşi, Cihangir Torol ve eşi, Bekir Dicle (aytekin),Şükrü Başaran, Hüseyin Demirci ve eşi, Fahrettin Şen ve eşi, M.Hanefi Adıgüzel ve eşi, Hayrettin Diriarın ve eşi, Naim Öztürk ve eşi, Muhittin Atasoy, Sezai Savaş, Hasan Toy ve eşi.

      Buluşmanın birinci günü akşam yemeğinde bir araya gelerek şarkılar söyleyip eğlendik. İkinci günü Bafra kuş cennetini havzasını gezdik. Dönüşte Bafra Öğretmenevin'de öğle yemeğini yedik. Diğer zamanlarda da Samsun'u tanımaya çalıştık. Üç günlük beraberliğimiz sona erince gelecek yıl buluşmak dileğiyle buruk ve sevgi dolu duygularla ayrıldık. Bu buluşma'da bizi yalnız bırakmayan ve ilgi ve yardımlarını esirgemeyen Sevim Mutlu Korkmaz ve eşi Ahmet Korkmaz'a, buluşmamıza çelenk göndermekle kalmayıp bizimle birlikte olan Hüseyin Demirci arkadaşımıza ve yine bizi sıcak arkadaşlığı ile bizi yalnız bırakmayan Şükrü Başaran arkadaşımıza ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz....

 

 

Yorumlar   

#2 Super User 29-01-2017 07:47
Güzel yorumun için teşekkürler Fatma Hanım...
Alıntı | Yöneticiye raporla
#1 fatma arslan 26-01-2017 11:19
Iyi varsınız iyiki beraber okumuş.
Alıntı | Yöneticiye raporla

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek bilgiler