2018 YILINDA ALANYA'DA BULUŞTUK...

     Diyarbakır Erkek İlk Öğretmen okulu mezunları olarak 27. buluşmamızı, 14-15-16 Nisan tarihleri arasında Alanya'nın en güzel otellerinden bir olan Utopia World Hotel'de gerçekleştirdik.

       Bu buluşmamızın gerçekleşmesinde desteklerini eksik etmeyen ve bizleri buluşma boyunca yalnız bırakmayan, Utopia World Hotel'in sahibi Diyarbakır'ın yetiştirdiği iş adamı sayın Zekai Dursun Beye ve sevgili eşi sayın Süheyla Dursun hanım efendiye, okulumuzun 1969 mezunu otelin yöneticisi Celal Dursun beye şükranlarımızı sunarız.

     Buluşmaya Turgut Yaşasın öğretmenimiz ve eşi, Mukaddes Köseoğlu, Celal Dursun, Ramazan Emre, Ömer Tuncay ve eşi, Hasan Kutlu ve eşi Gönül Kutlu, Sevim Mutlu Korkmaz ve eşi, Celal Şeker ve eşi, Mustafa Fener ve eşi, Hüsamettin Bayındır ve eşi, İsmail Demir ve eşi, Fahrettin Kaya ve eşi, Fahrettin Şen ve eşi, Şahin Bilek ve eşi, İsmail Eryılmaz ve eşi, Halil İbrahim Kılınç ve eşi, Uğur Yıldız ve eşi, Ahmet Yılmazer ve eși, Yusuf Yılmazer ve eşi, M.Latif Yıldız ve eși, Nihat Zaloğlu ve eşi Selma Zaloğlu, Ali Akalp ve eşi, Jale Sümer ve eşi, Niyazi Taşatan ve eşi, Nesime Sertaç Culu, Turkay Culu, Erdoğan Eren ve eşi, Yusuf Yalçın ve eşi, Hüseyin Demirci ve eşi, Nihal Tokat ve kızı, Mehtap Ülgen, Nuri Yıldız, Şirin Künteş, Fevzi Kaplan, Hidayet Ulugerçek, Mahmut Güven, Nihat Dayan, Ahmet Akdağ, Alaattin Bahçeci, Mahmut Yazmacı, Sabiha Avcı, Kıymet Tantekin, Nesrin Uğurlu, Gönül İnal Dil, Nadire Aksel, Nurten Akıncı, Nermin Ergin, Kadriye Yılmaz, Necla Siverek, Azize Pınar, Birgül Bacalan, Seher İlhan Yıldız, Nermin Tahtakaya, Sevim Alpaslan Dülger, Necla Bilgin Akyürek, Fatma Arıkan, Hatice Öktem Temel, Berkan Söylemez Taşkın, Ebubekir Aküzüm, Șahin Kemaloğlu, Șükrü Barsan, Muhittin Atasoy, Dündar Eti, Ebubekir Arslan, Seyfettin Tekçe, Mehmet Umut, Cahit Cengiz, Fahri Demirci, Şemsettin Özkan, Hacı Andiç, İzzet Cartı, Mehmet Akın, Sezai Savaş, Ahmet Işık ve kardeşi, Suphiye Çınar, Müzehher Yıldız Bilici, Seyyithan Altun, Bülent Yamaner ve eşi Kadriye Yamaner, katılmışlardır.

    Buluşmanın birinci günü toplu olarak resim çekildikten sonra gruplar halinde koyu sohbetler yaptık. Anıları ve siyah beyaz okul resimlerini paylaştık.

 

    Açık büfe yemekler yedikten sonra bize özel olarak ayrılan Eflatun salonuna geçtik. Konuşmalardan ve buluşmaya mazeretleri nedeniyle katılamayan öğretmen ve arkadaşlarımızın mesajlarını arkadaşlara ilettikten sonra, ertesi günü yapılacak gezinin planlamasını yaptık. Yapılan oylama ile gelecek yılın buluşmasının Diyarbakır'da Nisan ayında yapılmasına karar verdik.

 

       Ebubekir Aküzüm ve Hasan Kutlu arkadaşların müzik ziyafetinden sonra çalınan hareketli parçalar eşliğinde arkadaşlarımız oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiler. Otel yönetiminin buluşmamıza misafir ettiği konukların müzik ziyafeti arkadaşlarımızdan büyük takdir topladı.

Buluşmanın ikinci günü, Dim çayı, Damalataş mağarası ve Manavgat şelalesine gezi düzenledik.

 

Buluşmanın üçüncü gününden sonra yavaş yavaş veda etme zamanı gelmişti. Buluşma sevinci artık yerini ayrılık hüzünlü ve buruk duygulara bıraktı.

    Gelecek yıl 2019 yılında Diyarbakır'da yeniden buluşma umudu, bu ayrılıklardan dolayı hissettiğimiz hüznü biraz olsun azaltığı için kendimizi teselli ettik. Gelecek yıl Diyarbakır'da buluşmak umuduyla buluşmaya katılan arkadaşlara veda ettik.

        Bu yıl ki buluşma davetimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan siz değerli arkadaşlarımıza ve hizmetleriyle bizleri memnun eden Utopia World Hotel'in değerli çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Yorumlar   

#1 Niyazi Taşatan 23-11-2018 21:31
Tüm öğretmen abilerimin,abla larımın, arkadaşlarımın ve kardeşlerimin Öğretmenler gününü kutlar, saygı, sevgi ve selamlarımı sunarım.
Alıntı | Yöneticiye raporla

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek bilgiler