diokulum

2022 Yılında Mersin Buluşması

2022 YILI MERSİN BULUŞMASI

İki yıllık covid 19 pandemi arasından sonra, Diyarbakır Erkek İlk Öğretmen Okulu

mezunları olarak otuzuncu buluşmamızı Mersin Suphi ÖNER Öğretmenevi'nde gerçekleştirdik. Covid 19 Pandemisinin verdiği tedirginlik nedeniyle katılımın sınırlı tutulduğu buluşmaya Mukaddes Köseoğlu, Ramazan Emre, Ömer Tuncay ve eşi, Cihangir Torol ve eşi, İsmail Demir ve eşi, Hüsamettin Bayındır ve eşi, Nihat Zaloğlu ve eşi, Latif Yıldız ve eşi, Ahmet Yılmazer ve eşi, Fahretttin Şen ve eşi, Hayrettin Diriarın ve eşi, Celal Şeker ve eşi, Nuri Yıldız, Şirin Künteş, M. Şefik Şenay, Sevgi Köseler, Nermin Ertürk Dabanoğlu, Nurten Akıncı, İclal Özgüler Kaya, Kiymet Tantekin, Kadriye Yılmaz, Sertaç Cullu, Azize Pınar, Necla Siverek, Şadan Aydınalp, Zehra Gün Şenyiğit, Nihal Tokat, Jale Akman Tınar Nurten Sarı, Ayla Evirgen Haşhaş, İlhami  KAÇMAZ, Selahattin Ortaboy, Ahmet Akdağ, Celal TEMEL, Fikri Sevik, Muhittin Atasoy, Yusuf Yalçın, Niyazi Taştan ve eşi, Hasan Çetin, Kemal Oto, Mustafa Sayın, Turan Zengin ve ismini yazamadığımız diğer arkadaşlar katılmışlardır.

Buluşma günü saat 17.00 civarında öğretmenevi giriş kapısında toplu halde resimler çekildikten sonra saat 20.00 de birlikte yemek yedik. Yemekte çeşitli dönemlerde mezun olan arkadaşlarımızı temsilen yapılan konuşmalarda duygulu anlar yaşandı. Kaybedilen arkadaşlarımızın ruhlarına fatihalar okundu. Gelecek yılın buluşmasının Van'da yapılmasına karar verildikten sonra Fikri Sevik arkadaşımızın okuduğu şarkılara hep birlikte iştirak edildi.

 

İkinci günü Mersi'nin batı tarafına yani Erdemli ve Silifke tarafına yapılan ve yörenin yerli rehberleri eşliğinde gerçekleşen toplu gezide; tarihi antik kent kalıntıları, kız kalesi, cennet ve cehennem çöküntüleri görüldü. Taşucu Öğretmenevi'nde nefis adana kebaplar yenildikten sonra Mersin'e dönüşte ilk hırıstiyanlık dönemine ait Ayatekla mağarası gezildi ve Silifke kalesi yakınına kadar çıkıldı ve Silifke'nin içi dolaşılarak gezimiz akşam üzeri tamamlandı.

 

 

Üçüncü günü ise Öğretmenevi'nde başbaşa kalarak hasret giderdik. Okul yıllarına ait siyah beyaz resimlere bakılarak okul anıların dile getirdik. Her anın ardından bazen güldük bazen de üzüldük... 

Güzel yurdumuzun dört yanından bu buluşma gününe katılan tüm arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunarken; bizleri ağırlayarak güler yüzlerini ve yardımlarını bizden esirgemeyen Suphi ÖNER Öğretmenevi yönetici ve personellerine de ayrıca teşekkür ederiz.

Yorumlar   

#2 Super User 30-05-2022 08:40
Güzel yorumumun için teşekkürler arkadaşım. İnşallah seneyede buluşma imkanını buluruz. Selamlar...
Alıntı | Yöneticiye raporla
#1 Nihat zaloğlu 21-05-2022 16:35
Çok güzel bir buluşma oldu.Yenisinde buluşmak dileğimdir. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
Alıntı | Yöneticiye raporla

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile